Gadżety Yerba Mate

Yerbomos – co to jest ? ;)

yerbomos

Jako wielka miłośniczka yerba mate, nic co nowe w tej dziedzinie nie może pozostać przeze mnie niezauważone. Ponieważ od niedawna razem z moją drugą połówką odkrywamy uroki picia yerby na łonie natury, yerbomos wydaję się dla nas idealnym rozwiązaniem. Ale czy na pewno? 😉

W ostatnie Boże Narodzenie pod choinką znalazłam niespodziankę – yerbomos ? . Mojemu bratu, tzn. świętemu Mikołajowi, nie bardzo spasował więc dorzucił mi go w ramach dodatkowego prezentu do przetestowania 😀 .

I tak pewnego styczniowego, sobotniego popołudnia, w ramach motywacji do sprzątania, zrobiłam sobie porcję yerba mate w nowym nabytku. Jakie było moje pierwsze wrażenie? Fuuuu… plastik ….. 😉 . Jednak picie z bombilli plastikowej jest dla mnie mało pociągające 😉 .

Niemniej jednak muszę przyznać, że yerbomos jest dość praktycznym gadżetem dla mateistów. W niektórych sytuacjach dolewanie sobie wody z termosu bywa uciążliwe (np. gdy ma się ręce całe w detergentach podczas sprzątania 😉 ).

Poza tym korzystając z takiej opcji picia yerba mate, mamy mniejsze prawdopodobieństwo wylania naparu np. na dokumenty 😉 . Nie żeby mi się to zdarzało …. 😀 .

W podróży, w samochodzie, na kijkach, na spacerze …… ten specyficzny termos na yerba mate jest wygodny i już ! Bez dwóch zdań. Jedyne czego mu brakuje to …klimatu 😉 . Mateiści wiedzą co mam na myśli 😀 .

Ponieważ opcja picia z plastiku nie do końca spełniła moje oczekiwania, niedawno kupiłam sobie inną wersję – z metalowym pojemnikiem na wodę. Poniżej podzielę się z Wami kilkoma moimi spostrzeżeniami na temat obu yerbomosów .

Yerbomos – moje małe porównanie

Yerbomos, który dostałam jest cały z plastiku, ponoć nieszkodliwego ale jednak to plastik 😉 . Wodę w odpowiedniej temperaturze trzyma do godziny. Rurka do picia również jest z plastiku. Plus tego yerbomosu to całkiem spory pojemnik na yerba mate. W łatwy sposób możemy zamontować rurkę.

Pojemność to 500 ml.

yerbomos
yerbomos

Drugi yerbomos zakupiłam z myślą o pieszych wędrówkach i z nadzieją, że odpowiednia temperatura wody będzie się utrzymywała dłużej.
Sprzęt wykonany jest częściowo z plastiku. Część na wodę została zrobiona ze stali nierdzewnej. Yerbomos jest znacznie bardziej poręczny, prezentuje się również ładniej niż jego “plastikowy” odpowiednik.

Minu tego yerbomosu to pojemnik na yerba mate. Niestety jest mniejszy niż w przypadku plastikowego yerbomosu, a co za tym idzie zamontowanie wieczka z rurką jest trudniejsze.

Pojemność również wynosi 500 ml.

yerbomos
yerbomos

 

 

 

 

 

Wprawdzie yerbomos nie jest tak klimatyczny jak palo santo albo tykwa ale na pewno jest praktyczniejszy w terenie 😉

Już nie mogę się doczekać, kiedy z pierwszymi promieniami słońca wybierzemy się na praktyczne testowanie yerbomosów w terenie 😀 .

A na razie pozostały mi wspomnienia z jesiennych wypraw ……… 😉

yerbomos
yerbomos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *