Książki

Victoria Hislop – ” Powrót “

Czy potraficie sobie wyobrazić tak wielką miłość do drugiej osoby, że narażacie swoje zdrowie i życie aby odnaleźć ukochanego nie wiedząc czy on nadal żyje, czy nadal kocha, czy tęskni? Czy byłabyś/byłbyś w stanie postawić całe swoje dotychczasowe życie na jednej karcie i wyruszyć w długą podróż do… no właśnie dokąd? Skoro nawet nie wiesz gdzie ukochana osoba się znajduje. Victoria Hislop i jej kolejna przejmująca książka – Powrót.

Kolejna publikacja tej autorki (jedna z moich ulubionych) i kolejne emocje podczas czytania. Niesamowite ! Jest to trzecia pozycja Hislop, z którą miałam przyjemność się spotkać. I jak dwie poprzednie powieści (Wyspa i Nić) czytała się lekko i przyjemnie.

Jest to jedna z tych pozycji od których nie można się oderwać. Nieprzespane noce i syndrom mola książkowego “jeszcze tylko jeden rozdział i idę spać” 🙂 .
Pewnie się zastanawiacie co jest tak fascynujące w książce Powrót ? Przecież z pierwszych zdań tego posta od razu widać, że to romansidło. Kolejne …

Ale otóż nie do końca, wątek miłosny oczywiście zadowoli każdego miłośnika romantycznych historii 😉 . Ale nie to jest w tej książce tak wyjątkowe. To co poruszyło mnie najbardziej to opisy.

Opisy przepięknej Andaluzji w Hiszpanii.

Opisy życia miejscowej ludności podczas wojny domowej.

Ich codzienność, troski, strach ale też nadzieja na lepsze jutro.

Autorka w tak wspaniały sposób opisuje ich codzienność, że czytelnik ma wrażenie jakby tam był. Przeżywa ich troski, radości, strach ….

No i wszechobecne flamenco – nie miałam pojęcia, że jest to tak emocjonujący i intymny taniec ! Coś niesamowitego. Nie da się tego tak po prostu opisać na blogu 😉 . To trzeba przeczytać i przeżyć razem z bohaterami !

Victoria Hislop ” Powrót ” – polecam gorąco 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *