Książki

Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz – recenzja

Ultra dobiegniesz dalej niż myślisz

“Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz ” to takie małe kompendium wiedzy o ultra świecie …. Świecie dla mnie jeszcze niedostępnym.
A ponieważ wiadomo, że książki zaraz po bieganiu, to moja druga miłość ❤️️ , to nie mogło zabraknąć w mojej biblioteczce takiej pozycji. Bo książki o bieganiu to już czyste szczęście i uśmiech na mojej buzi ? .

Tak więc gdy podczas półmaratonu gliwickiego wpadła mi ręce pozycja ” Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz ” Violetty Domaradzkiej i Roberta Zakrzewskiego. Nie mogłam przejść obok niej tak po prostu – musiałam ją kupić ? .

A wszystko zaczęło się od … zawodów UTMB w 2018, które miałam okazję śledzić on line. Z wypiekami na twarzy siedziałam przed komputerem i… zazdrościłam ? . Ja wiem, że to bardzo brzydka cecha ale…. jak mnie się to podobało, tak bardzo chciałam się tam znaleźć ? .

Zakochałam się w biegach ultra ? . Niestety na razie tylko platonicznie ale wierzę … naprawdę wierzę, że kiedyś spełnię swoje marzenie i pobiegnę w takich zawodach ! Na razie przygotowuje się z teorii 😉 . Przecież od czegoś trzeba zacząć 😉 .

To o czym jest ta książka ? ?

” Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz ” to takie małe kompendium wiedzy o ultra świecie. I oczywiście ja również, jak każdy początkujący ultra biegacz (hihi jak to brzmi 😉 ) zadaję sobie masę pytań: jak mam trenować, czy w ogóle dam radę, co jeść podczas biegu itp. itd……

Znajdziemy tutaj częściowo odpowiedzi na te pytania. Książka podzielona jest na 12 rozdziałów. Każdy z nich dotyka innego zagadnienia. Znajdziemy m.in. porady dotyczące trenowania, informacje o sprzęcie must have oraz porady doświadczonych ultrasów.

Oprócz praktycznych wskazówek w ” Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz ” znajdziemy historię ultra biegów w Polsce, relacje oraz opisy niektórych biegów organizowanych na “naszym podwórku”, a także sylwetki niektórych ultrasów z ich cennymi poradami dla nowicjuszy 😉 . A dla zainteresowanych autorzy spisali również kalendarz ultra biegów.

Autorzy książki przedstawili w niej również opinie specjalistów (kardiologa, ortopedy oraz psychologa) odnośnie tak długich i wyczerpujących biegów. Bo nie wiem czy wszyscy trafiający na mojego bloga wiedzą o czym mowa 😉 . Ultra czyli bieg powyżej 42 km 😀 . Zazwyczaj w terenie górskim – czyli mocno wymagającym od naszego organizmu.

Oczywiście książkę ” Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz ” zdobią piękne zdjęcia z tras ultra biegów. Dzięki temu nasza wyobraźnia może liznąć nieco tej ultra magii 😀 .

Podsumowując 😉

Nie jest to typowy nudny przewodnik po ultra świecie. Autorzy zabierają nas w daleką podróż i razem z nimi przeżywamy przygodę na ultra ścieżkach 🙂 .
Przeżywamy, poznajemy i uczymy się jak biegać ultra dystanse bez narażenia swojego zdrowia i z pełną gamą pozytywnych doświadczeń 🙂 .

Moi Kochani i pamiętajcie …

” … że każdy krok na trasie ma dawać Ci szczęście. Meta i upragniony medal stanowią tylko jego ostatni akcent, są symbolem i wspaniałą pamiątką.” *

Myślę, że pozycja jest warta polecenia. Dla mnie książka ” Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz ” była świetną propozycją na jesienne długie wieczory ? i na pewno będzie teraz świetna dla wszystkich, którzy są uziemieni z powodu koronawirusa.

Sięgnijmy po książkę i nie bójmy się marzyć o ultra świecie …. ?

*cytat z książki ” Ulrta. Dobiegniesz dalej niż myślisz ” V. Domaradzkiej i R. Zakrzewskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *