Yerba Mate Yerba mate - recenzje

Soul Mate Organica – czyli EKO yerba mate :)

Coraz częściej szukamy produktów eko. Chcemy żyć zdrowo i korzystać z produktów organicznych. Nawet w przypadku yerba mate wszyscy eko maniacy znajdą coś dla siebie 😉 . Soul Mate Organica jest właśnie taką yerbą w stylu eko.

Soul Mate Organica to argentyńska yerba mate, tak przynajmniej twierdzi producent na mojej paczce 😉 . W internecie natomiast w wielu miejscach widnieje informacja, że jest to yerba pochodzenia brazylijskiego. Według mnie bliżej jej do wersji argentyńskiej. Jest mocna i pylasta. Jedyne czego nie uświadczymy tutaj to dymnego posmaku ale o tym później ….

Eko smak

Mocna 😀 . To pierwsze skojarzenie jakie nasuwa mi się przy pierwszym siorbnięciu. Smak bardzo wyrazisty ale nie tak odrzucający jak pierwszy raz z Pajarito 😉 . Ma zdecydowanie mocniejszy smak niż Verde Mate.

Ponieważ, jak zapewnienia nas producent, liście ostrokrzewu paragwajskiego, które trafiają do Soul Mate Organica są suszone gorącym powietrzem, a nie dymem (sin humo), nie znajdziemy tutaj jego posmaku. Wiem, że wielu osobom pijącym yerba mate ten posmak dymu jednak nie pasuje 😉 .

Wersja Soul Mate Organica Despalada dodatkowo pozbawiona jest patyczków. W paczce znajdziemy jedynie drobniutkie listki oraz pył. Dzięki temu Despalada jest mocniejsza 😉 .

Ja mam akurat wersję z patyczkami, tak na moje oko stosunek patyków (drobnych) w stosunku do listków to 40 do 60 %. Więc nie jest źle 😉 .

Parę słów o Soul Mate Organica

Paczka zawiera drobne listki, patyczki oraz pył. Tego pyłu troszkę jest ale za to yerba ma tę moc, tak potrzebną większości z nas na początku dnia 😀 .

Ale to co dla każdego eko miłośnika ważne ! Posiada “zielony listek” czyli certyfikat PL – EKO – 02. Sprawdziłam – prawdziwy 😀 . A co tak właściwie oznacza ten certyfikat?

Produkty organiczne powstają w oparciu o złote zasady przyświecające ekologicznemu rolnictwu. Podczas produkcji nie użyto środków chemicznych i cały proces przebiegał zgodnie z naturalnym cyklem wegetacyjnym roślin.

Gospodarstwa są kontrolowane, a certyfikaty mają “termin ważności” . Wszystkie szczegóły, łącznie z aktualnym certyfikatem oraz jego datą wygaśnięcia i terminem ostatniej kontroli, możemy znaleźć na stronie zajmującej się certyfikowaniem.

Brzmi całkiem zachęcająco i zdrowo ❤️️ .

Podsumowanie

Gdym miała porównać smak tej yerba mate np. z Pajarito to zdecydowanie jest ona łagodniejsza 😉 . Aczkolwiek według mnie daleko jej do delikatnego i “trawiastego” smaku yerb brazylijskich.

Na pewno znajdzie się u mnie na liście “jeszcze ją kupię”. Nie ukrywam, że certyfikat PL – EKO – 02 zachęca do jej kupna. Bo któż z nas nie chce żyć w zgodzie z naturą 😉 .

Soul Mate Organica to druga ekologiczna yerba jaką miała okazję pić. Pierwsza – brazylijska – producent Darty Natury (certyfikat PL – EKO – 01) w smaku była zupełnie inna 🙂 . Ale bardzo trafiła w moje gusta, ponieważ to właśnie od niej zaczęło się całe to moje uwielbienie do ostrokrzewu paragwajskiego.

Ale muszę przyznać, że smak yerby Dary Natury jest o wiele łagodniejszy w porównaniu z Soul Mate Organica. Więc jeśli lubicie smaki konkretne i mocne to spróbujcie koniecznie Soul Mate. Ja od czasu do czasu lubię do takich właśnie wracać 🙂 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *