Książki

Nick Vujicic – Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń !

nick vujicic

O autorze – Nick Vujicic – słyszałam już parę lat temu. Gdzieś w czeluściach internetów natknęłam się na artykuł o chłopaku bez rąk oraz bez nóg, który mimo przeciwności losu czerpie z życia pełnymi garściami. Wówczas nie wiedziałam jeszcze, że napisał również książkę (i to nie jedną).

Często książki do czytania wybieram pod wpływem impulsu. Uwielbiam szperać po bibliotece i wybierać pozycje, które do mnie przemawiają okładką lub tytułem 😉 . Często w ten sposób trafiam na całkiem fajne książki. Niestety teraz, z powodu koronawirusa, biblioteka działa na innych zasadach i nie ma już możliwości samodzielnego buszowania między półkami 😉 . Na szczęście panie bibliotekarki wychodzą z siebie aby jak najlepiej zaprezentować dostępne pozycje.

Tak też trafiłam przypadkowo na książkę ” Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń ! ” , którą napisał Nick Vujicic. Z okazji Dnia Mężczyzny, między innymi ta pozycja znalazła się na wyróżnionym miejscu 🙂 . Od razu skojarzyłam chłopaka z artykułem, który niegdyś czytałam, więc bez wahania wypożyczyłam książkę.

Autor cierpi na rzadką chorobę fokomelię, która objawia się brakiem kończyn. Dla mnie i pewnie dla wielu z Was taka sytuacja jest ciężka do wyobrażenia. Bo jak tutaj sobie poradzić bez rąk i nóg. Ja nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Dziękuję Bogu, że mam na czym chodzić i czym zaparzyć sobie herbatę. I nie wyobrażam sobie swojego życia bez kończyn.

A tu proszę: nie dość, że Nick sobie te życie wyobraził, to w dodatku te wyobrażenia urzeczywistnił 🙂 . Chłopak pływa, surfuje i bierze z życia ile się da 🙂 .

O czym jest ta książka

Nie ma co ukrywać – byłam ciekawa jak chłopak taki jak on radzi sobie w życiu. Ale jeśli myślicie, że jest to jego biografia, to wyprowadzę Was z błędu 😉 . Książka totalnie mnie zaskoczyła. Owszem, są poruszane tematy biograficzne ale głównym, celem książki jest zmotywowanie każdego z nas do działania ! Tak 😀 . To właśnie robi autor – motywuje i pokazuje jak (przetestowane na jego na własnym przykładzie) stawiać czoła codziennym “niedogodnością” życiowym.

I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jedno spojrzenie na autora. Gwarantuję, że po przeczytaniu książki za niektóre narzekania na “ciężki los” i “niesprawiedliwe życie” będzie Wam wstyd 😉 . Bo jeśli człowiek, z takimi ograniczeniami jak Nick Vujicic bierze byka za rogi i osiąga w życiu niezależność to chyba o czymś świadczy 😉 . Mnie w każdym razie po przeczytaniu ” Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń ! ” zrobiło się wstyd za niektóre moje ubolewania 😉 .

Jeżeli szukasz wsparcia, jakiegoś innego spojrzenia na życie to będzie dobra propozycja dla Ciebie. Nie jest to lektura dołująca (jak określiła to moja druga połówka, widząc okładkę), wręcz przeciwnie. Poczujesz się po niej zmotywowana/y, gotowa/y do działania i pełna/y optymizmu na przyszłość.

Istota książki ” Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń ! ”

To co najbardziej zapamiętałam z książki to jak istotna w naszym życiu jest odpowiednia postawa. Bo przecież możemy powiedzieć “nie dam rady”, ale możemy również powiedzieć “spróbuję, co mi szkodzi 😀 ” . Niby to proste i logiczne i nikt tutaj nie odkrył ameryki tym stwierdzeniem. A jednak tak często o tym zapominamy i idziemy na skróty. Bo łatwiej nam jest ponarzekać na wszystko dookoła, niż spiąć pupę i działać 😉 .

Postawa to podstawa !

Książka Nicka Vujicic ” Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń ! ” zmusiła mnie do zastanowienia się nad moim spojrzeniem na niektóre sprawy oraz zastanowieniem się nad moimi reakcjami na niektóre sytuacje.

Autor często powołuje się na Biblię, ponieważ jest mocno wierzącą osobą (tak przynajmniej deklaruje w książce). Nawet jeżeli jesteś osobą niewierzącą lub do tych spraw podchodzisz bardziej na luzie to nie skreślaj od razu tej pozycji 😉 . Nick Vujicic nie manifestuje w ten sposób swojej wiary. Po prostu poprzez Boga znalazł siłę do stawiania sobie wyzwań.

Historia Nicka Vujicic skłania do zastanowienia się nad swoim zachowaniem. Po lekturze gwarantuje Wam zmianę nastawienia do życia 😀 .
Polecam, nie tylko tym, którzy lubią czytywać motywujące książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *