Moje trasy Weekendowe wypady

Morskie Oko bez tłumów turystów :)

morskie oko

Szlak nad Morskie Oko zna prawie każdy. Z czym najczęściej się nam kojarzy ? Z tłumem ludzi idących w klapkach, szpilkach, z dzieciakami, gwar, ciżba … . Zupełne przeciwieństwo tego, czego my szukamy w górach – ciszy i spokoju 😉 .

Są jednak dni kiedy na szlaku brak turystów (prawie 😉 ). Morskie Oko wówczas świeci pustkami i można spokojnie nacieszyć się miejscem i nie stresować się czy znajdziemy miejsce aby wypić yerba mate nad brzegiem jeziora.

A kiedy takie dni nadchodzą ? Tylko wtedy gdy pogoda nie dopisuje ? .

Coś za coś … albo słonko i tłumy, albo deszcz i cisza ..

Ale jak już traficie na taki moment, możecie w pełni nacieszyć się trasą ok. 8 kilometrową. Czerwony szlak z Palenicy Białczańskiej wiedzie wprawdzie głównie asfaltem ale za to jest łatwą i mało wymagającą trasą. Jeżeli chcecie sobie urozmaicić wędrówkę, zawsze możecie skorzystać z kilku skrótów 😉 .

Co tu wiele pisać … Tatry nawet podczas deszczu są piękne ..

Zresztą sami zobaczcie jak mistycznie wygląda Morskie Oko spowite chmurami 🙂 .

To była moja druga wizyta w życiu nad Morskim Okiem. Pierwszy raz zabrała mnie i moją siostrę tutaj Mama ❤️️ . Wtedy miałyśmy przepiękną pogodę, a cudowny widok Tatr został ze mną na długie lata.

Tym razem zawitałam tam z drugą połówką 🙂 . Nie taki widok chciałam pokazać … . Ale Tatry chyba nas lubią 😉 . Cierpliwość popłaca … po jakimś czasie, na moment góry się zlitował nad nami i wynagrodziły nam wędrówkę w deszczu 😀 .

Tatry się zlitowały i odsłoniły troszeczkę swojego piękna

Tak więc wracaliśmy zadowoleni i nawet deszcz troszkę nam odpuścił. Warto było wybrać się nad Morskie Oko w gorszą pogodę 🙂 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *