Buty do biegania

Buty do biegania w terenie Kiprun Trail TR (Kalenji) – test

Buty do biegania, czy to po asfalcie czy terenie, muszą być dobrze dobrane ale według mnie dobrze dobrane nie znaczy drogie 😉 .

Buty do biegania w terenie zostały przeze mnie nabyte zupełnie przypadkowo. Jakiś czas temu pojechaliśmy mojemu lubemu kupić kamizelkę do biegania w Decathlonie. Przyznam się bez bicia – wobec tego sklepu jestem bezbronna 😀 . Po prostu nie potrafię się powstrzymać by wyjść z niego z pustymi rękami ? .

Same przyznajcie …. widzicie nowiutkie buciki do biegania w terenie, których jeszcze nie macie ….. a tu wielkimi krokami zbliża się Wam mini trial (mini bo tylko na 10 km, ale są górki, pagórki, błotko …. ahhh rozmarzyłam się na same wspomnienie poprzednich startów ? ).

I to tego moje drogie te buciki są w PROMOCJI !!!!! ????

Ostatnia para i nie uwierzycie ale właśnie w moim rozmiarze ❤️️
Serce by mi pękło gdybym ich nie przygarnęła 😀
No mówię Wam, szaleństwo w czystej postaci 😀
Wiem, że mnie rozumiecie ale nie mogłam tak po prostu ich nie kupić 😀

Tym bardziej, że usłyszałam od lubego “bierz je – okazja” ? . Tak więc stałam się posiadaczką kolejnej pary butów do biegania firmy Kalenji – tym razem w wersji trial.

test

Pierwszą trasę po parkowych ścieżkach już zaliczyłam. Buty jak dla mnie były całkiem wygodne, aczkolwiek przez większość biegu niestety miałam wrażenie nie trzymania mi kostki. W przypadku butów Run One Active (Kalenji) – opis znajdziesz tutaj – takiego wrażenia nie miałam nigdy.

Dość irytujące ale pobiegamy zobaczymy 😀 . Tak czy inaczej jak dla mnie te trialowe buty zdały egzamin. Mimo wszystko w mojej ocenie mają więcej plusów niż minusów.

błoto
przyczepność na śliskich kamieniach
zbieganie z górki po mokrych liściach
wbieganie po mokrej trawie
bieg po ostrych i małych kamieniach

Test zaliczony może nie na celujący ale na pewno na dobry z plusem 😀 . Buty te mają całkiem dobry i twardy bieżnik, który zapobiega wbijaniu się w stopę ostrych kamieni, a jednocześnie mają całkiem dobrą przyczepność na mokrym terenie.

Poza tym bardzo fajnym pomysłem jest kieszonka na sznurowadła 😀 . Po zawiązaniu buta, chowamy sznurowadła i nie martwimy się ich rozsznurowaniem. Mała rzecz, a chyba najbardziej mnie w tych butach ucieszyła 😀 .

cena

Buty do biegania Kiprun Trail TR okazały się ostatnie z tej serii i teraz dostępna jest w sprzedaży troszkę odświeżona ich wersja – Trial TR Evadict.

Koszt pozostał bez zmian: 179,99 zł, chociaż ja moją parę upolowałam w promocyjnej cenie za jedyne 149.99 zł 😀 .  Niemniej jednak uważam, że nawet za wartość katalogową te buty do biegania w terenie warte są swojej ceny.

Wydaje mi się, że dla biegaczek które od czasu do czasu pomykają po leśnych lub polnych ścieżkach albo czasem zapuszczą się w bardziej kamieniste i górskie tereny, te buty będą na początek wystarczające.

Kiprun Trail TR nie są za miliony i zdecydowanie dają nam lepszy komfort biegu w terenie niż w przypadku biegu w butach przeznaczonych na drogi asfaltowe.

Ciekawa jestem Waszych opinii o tych butach 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *